Opilý mladík svedl ve Zlíně noční boj s mladým stromem

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Těžkou víkendovou noc má za sebou pětadvacetiletý cizinec. Zmožený alkoholem nedokázal ovládnout své chování a pustil se do mladého stromku. Jeho boj ale zaznamenaly městské kamery.

V sobotu patnáct minut před jednou ráno si operátor městského kamerového systému ve Zlíně všiml, že na náměstí T. G. Masaryka někdo poškozuje mladý stromek. Událost měl na svědomí mladý muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jak bylo následně zjištěno, na lavičkách u stromku původně seděla dvojice mužů, k nimž se přibližně kolem půl jedné připojil pětadvacetiletý cizinec. „Přátelskou konverzaci s neznámými prokládal hlavní aktér krátkodobými pobyty v horizontální poloze, kde v těsném kontaktu s matkou Zemí nejspíše čerpal energii pro svoji další existenci. Dva přítomní muži jej však neponechali lhostejně dalšímu osudu a po krátké chvíli mu vždy ochotně pomohli s přemístěním těla do vertikální polohy. Mladý muž, přechodně vykořeněný ze své vzdálené domoviny, se pak v dalším okamžiku rozhodl, že nastala ta pravá chvíle k vykořenění mladého stromu. Jeho útlý kmen uchopil oběma pažemi, opakovaně s ním lomcoval a divoce jej ohýbal,“ popsal mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Na místo dorazila nejbližší motorizovaná hlídka městské policie. „Při následném jednání se strážníky mladý muž relativně rychle střízlivěl, ke svému závadovému jednání se doznal a jak se dalo čekat, k jeho důvodům se nedokázal rozumně vyjádřit. Provedené orientační vyšetření pak prokázalo, že mu v organizmu koluje na 2,6 promile alkoholu,“ sdělil Janík.

Noční potyčka se stromem se neobejde bez následků. „Vzhledem k tomu, že při incidentu došlo k poškození obalu kmene a vzniku majetkové škody, bude mít nyní celá věc dohru před správním orgánem,“ dodal Pavel Janík.

Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín