Valašské Meziříčí hledá nového provozovatele městské hromadné dopravy

Ilustrační foto.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V letošním roce si dalo město za úkol vybrat nového provozovatele MHD, který bude s vozy jezdit pouze na zemní plyn. Než se ho však podaří najít, bude provoz zajišťovat stávající ČSAD Vsetín a město muselo prodloužit současné tarifní a přepravní podmínky.

Smlouva s ČSAD Vsetín je platná do konce tohoto roku. „Původně jsme počítali s tím, že od 1. ledna 2021 bude provoz MHD ve městě, místních částech i obcích Krhová a Poličná zajišťovat nový dopravce. V průběhu času jsme však zjistili, že zahájení provozu je třeba posunout minimálně o 10 měsíců,“ řekl David Černoch, vedoucí oboru komunálních služeb. Zpoždění je z důvodu prodlevy mezi podpisem smlouvy a výrobou autobusů. Město navíc vyžaduje, aby všechny prostředky jezdily na zemní plyn a provozovatel tak nemusel čekat další dva roky na výrobu nových autobusů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Radnice proto domluvila s ČSAD Vsetín, že bude jezdit minimálně do konce letošního roku, přičemž smlouva je platná na dva roky. MHD bude tedy nadále částečně zpoplatněno. Ještě letos chtějí zastupitelé vybrat nového provozovatele, se kterým podepíší smlouvu na dalších 10 let. V plánu je také obnovení provozu zdarma, jelikož tato akce je u obyvatel velmi úspěšná a jen v loňském roce ji využilo na milion cestujících.