VIDEO: Nebezpečná jízda Prahou pod vlivem. Na řidiče si strážníci počkali na Václavském náměstí

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Jednašedesátiletý muž usedl za volant s alkoholem v krvi. Troubil na ostatní řidiče a projel velkou část Prahy. Nakonec zaparkoval na Václavském náměstí. Strážníci si na nebezpečného řidiče počkali.

Od začátku roku odhalili pražští strážníci 130 řidičů pod vlivem návykové látky,“ uvedla mluvčí městské policie Praha Irena Seifertová. Další případ nebezpečné jízdy nahlásili svědci v Korunovační ulici v Praze 7. Řidič tu nedodržoval pravidla silničního provozu a troubil na ostatní účastníky. Oznamovatel nahlásil vozidlo, které pak operátor kamerového systému vyhledal a sledoval až na Václavské náměstí.

Ve vozu ani v jeho okolí se však nenacházel řidič a tak strážníci vozidlo pouze sledovali. Po hodině a půl k vozu přišel muž a nastoupil do něho. S určitými problémy vycouval z řady a vydal se na další jízdu, která rovněž nebyla bez komplikací. Operátor kamerového systému vyslal na místo autohlídku strážníků, která vozidlo zastavila a řidiče zkontrolovala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci museli silně opilému muži pomoci zabezpečit auto proti dalšímu pohybu,“ doplnila mluvčí. Následovala i orientační dechová zkouška, která ukázala pozitivní hodnotu přes jeden a půl promile alkoholu. Pro podezření ze spáchání trestného činu si muže převzala hlídka Policie ČR k dalšímu řešení.