Celníci zabavili téměř 1000 lahví nezdaněné lihoviny i tabák

zdroj: Celní úřad JMK

BRNO, ZNOJMO, HODONÍN – Téměř tisíc lahví nejrůznějších druhů lihovin zajistili v průběhu června jihomoravští celníci, protože prodejci nepředložili doklady o řádném nákupu a zdanění. Dlužná spotřební daň by přesáhla 60 tisíc korun.

V průběhu června celníci zaměřili svoji pozornost na nejrůznější druhy provozoven nabízejících k prodeji lihoviny a tabákové výrobky. „Kontrolní činnost spočívala v prověření plnění zákonných povinností při nakládání s lihem, na jeho řádné značení a zdanění. Obdobně tomu bylo i u tabákových výrobků. Prověřovalo se jejich nabytí a zdanění, byla ověřována i pravost kontrolních pásek a tabákových nálepek,“ sdělila mluvčí Celního úřadu pro Jihomoravský kraj Lada Temňáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na základě předběžného monitoringu postupně prošlo kontrolou 11 provozoven v Brně, na Znojemsku a Hodonínsku. V devíti případech majitelé nedoložili doklady o řádném nákupu vybraných výrobků od registrovaných distributorů. V jednom případě byl nabízen k prodeji destilát vyrobený pěstitelským pálením a ve dvou případech byly v provozovnách skladovány lihoviny bez kontrolní pásky. V jednom případě měl také prodejce na pultě neznačené „zahřívané“ cigarety. Celníci zajistili 945 lahví lihovin, což je 590 litrů, a 10 krabiček cigaret. Prodejcům hrozí propadnutí zajištěného zboží a zaplacení dlužné spotřební daně, jejíž celková výše by přesáhla 60 tisíc korun.