Cyklostezka Bečva má nová odpočívadla i stojany na jízdní kola

Zdroj: město Vsetín

VSETÍNSKO – Na trase ze Vsetína do Velkých Karlovic přibyly na konci června nová odpočívadla a stojany na jízdní kola s elektronabíječkami. To vše díky přeshraničnímu projektu „Společně jezdíme, aj odpočíváme.“

Tři dřevěná odpočívadla vyrostla na Hovězí, v Novém Hrozenkově a ve Velkých Karlovicích, stojany s nabíječkami byly nainstalovány na území Velkých Karlovic, Karolinky, Nového Hrozenkova, Halenkova, Zděchova, Hovězí, Janové a taky slovenských Lazů pod Makytou, jelikož projekt vznikal ve spolupráci s organizací Bikeri z Púchova. „Součástí projektu je také edice čtyř tisíc kusů cykloturistických map, které plánujeme vydat do konce letošního roku. Obsahovat budou cyklotrasy v pohraničním regionu,“uvedla Helena Volková ze Sdružení Valašsko-Horní Vsacko.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mapy budou k dostání ve všech infocentrech jak u nás, tak na Slovensku. Ještě před vydáním stezku projedou partneři, kteří vytipují nejatraktivnější trasy pro všechny věkové skupiny. Projekt vyjde na 35 tisíc euro, dotace byla ve výši 85 procent, zbytek doplatili realizátoři z vlastních zdrojů.