Festival Tady Vary najdete i ve vašem kině

JIŽNÍ ČECHY – Co byste řekli tomu, kdyby známý filmový festival přicestoval za vámi? Využili byste nabídku vidět zajímavé filmy světové produkce přímo u vás v kině? Pak vězte, že tuto jedinečnou šanci máte už od zítra. Který film si vyberete?

Australské drama Než skončí léto vás zavede do života šestnáctileté Milly, která se zamiluje do průšviháře Mosese. Pro rodiče je to noční můra, ovšem Milla začne svému překvapenému okolí ukazovat, jak prožít každou minutu života naplno. Jalda, noc odpuštění představí mladičkou Maryam, odsouzenou za vraždu manžela, jejíž poslední nadějí na záchranu je odpuštění v průběhu televizního přenosu. Niterný atmosférický snímek s charismatickou Andreou Riseborough v roli Hany nese název Luxor a přenese vás do stejnojmenného egyptského města, kde se minulost jeví stejně, jako živá přítomnost. Mysteriózní thriller Bez zvláštních znamení mapuje cestu Magdaleny, která v severním Mexiku hledá svého zmizelého syna.

Samozřejmě to nejsou jediné filmy, které můžete navštívit. Čeká vás i dynamický portrét hudební legendy Mekyho Žbirky, originální portrét Kubrick o Kubrickovi a mnoho dalších. Festival Tady Vary najdete ve více než stovce kin po celé republice od 3. do 11. července.