Nenapravitelný zloděj byl dopaden

ilustrační foto

HODONÍN – Policisté z obvodních oddělení Hodonín a Dubňany dopadli jednačtyřicetiletého muže, který opakovaně kradl na Hodonínsku.

Policisté recidivistu vypátrali v místní herně v Hodoníně. Pachatel se dal na útěk. Policisté ho však chytili a na místě ho spoutali a zadrželi. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání za spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření platebního prostředku. Takového jednání se měl obviněný muž dopustit nejméně v 10 případech od poloviny ledna. Zaměřoval se především na krádeže jízdních kol a věcí z vrakoviště. Odcizené věci muž většinou ihned prodával dalším lidem a peníze používal pro svou potřebu. Celková škoda přesáhla částku 160 tisíc korun. Obviněný se takového jednání dopustil i přesto, že již byl za stejnou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen a potrestán. „Na recidivistu podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí do vazby. V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Hodonínští policisté se zabývají také dalšími třemi kumpány, kteří s výše uvedeným mužem v některých případech spolupracovali,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.