VIDEO: Honička jako z akčního filmu. Mladík ujížděl před policejní hlídkou

Mladý řidič na Strakonicku ujížděl před policejní hlídkou (zdroj Policie ČR)

STRAKONICKO – Běžná policejní kontrola dnes v noci na Strakonicku skončila jak scénou z akčního filmu. Devatenáctiletého řidiče ve Strakonicích chtěli zastavit policisté, ten však na jejich výzvu nereagoval a začal ujíždět. Vše skončilo v polích mimo město, kdy musela hlídka použít dokonce varovný výstřel.

Incident se odehrál ve čtvrtek 2. června 2020 čtyřicet pět minut po půlnoci. „Hlídka mladíka zastavila v ulici Vodní ve Strakonicích, ten však na výzvu k zastavení nereagoval a začal policistům ujíždět směrem na Katovice. Rychlou jízdou se je snažil setřást, což se mu ale nedařilo,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Za Dražejovem řidič odbočil na polní cestu, zde zastavil, vyběhl z auta a utíkal do pole s obilím. „Po opakovaných výzvách, kterých mladý muž nedbal, použili policisté varovný výstřel do vzduchu. Pachatel se zastavil, lehl si na zem, kde byl následně policisty zadržen a spoután,“ popsala policejní mluvčí.

Jak hlídka zjistila, devatenáctiletý mladík řídil pod vlivem alkoholu. Výsledek ukázal jednu promile alkoholu v dechu. Muž za volantem navíc neměl co pohledávat, protože má do května 2021 uložen zákaz řízení. „Ještě tu noc muž skončil v policejní cele. Policisté ho viní ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala Nováková.