Dvě miminka byla příliš nedočkavá

zdroj: ZZS JMK

BRNO – V sobotu krátce před 23. hodinou vyslali operátoři záchranářskou posádku k překotnému porodu v Brně.

Jak popsal lékař Martin Mucha, který se o maminku i miminko postaral společně s kolegy zdravotníky, když přijeli na místo, bylo jasné, že převoz do porodnice už nestihnou, protože miminko mělo velmi naspěch. „Za pár minut po našem příjezdu jsme pomohli na svět krásné holčičce, maminka byla statečná a skvěle spolupracovala. Chválím i tatínka, zachoval klid a rozvahu. Rodičku i děťátko jsme po ošetření převezli do nemocnice,“ řekl lékař. „Myslela jsem si, že se to může stát jen ve filmu, a teď se to stalo nám. Thea je naprosto v pořádku. Ještě jednou celému týmu moc děkujeme za pomoc,“ uvedla maminka Romana.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jen o pár minut později vyslal dispečink lékařskou posádku k dalšímu nedočkavému miminku, opět do Brna. Jeho rodiče chtěli do porodnice dojet sami, ale na svět přivedli děťátko již před autem a bez asistence dalších osob. „Je to pro nás malý Boží zázrak,“ radoval se tatínek novorozené Cecílie. „Rodiče si zaslouží velkou pochvalu, jak výborně to zvládli. Holčička je zdravá a krásná,“ řekla lékařka Jana Hanzálková, která společně s posádkou o maminku s děťátkem pečovala. Maminku s miminkem ošetřili, zkontrolovali jejich zdravotní stav, poskytli tepelný komfort a převezli k další péči do nemocnice. „Šťastným rodinám gratulujeme a přejeme hodně zdraví, radosti a mnoho společně strávených chvil. A děkujeme za fotky, jsou to skutečně nádherná děvčátka,“ dodala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.