Kadeřnický kurz pro odsouzené pokračuje, závěrečné zkoušky je čekají v září

Jedna z účastnit kurzu v akci. Foto: Kraj Vysočina
JIHLAVA, SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU – OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava zajišťuje od poloviny února letošního roku výuku v kurzu Kadeřník pro pět odsouzených z Věznice Světlá nad Sázavou. Z důvodu pandemie Covid-19 byl kurz na více než dva měsíce přerušen, ale od konce května už běží zase naplno.
Na konci června mohla pětice odsouzených žen navštívit kadeřnické studio jihlavské střední školy, kde si vyzkoušely práci s profesionálními přístroji a kadeřnickým vybavením, které budou používat u závěrečných zkoušek letos v září. Výuku odsouzených zajišťuje pět odborných učitelek, ať už přímo ve věznici ve Světlé nad Sázavou nebo ve školním praktickém studiu v Jihlavě. Budoucí kadeřnice mají v tuto chvíli za sebou už 170 výukových hodin.
Hlavním cílem kurzu je zvýšit uplatnění odsouzených žen na trhu práce po propuštění z výkonu trestu. Náklady spojené s rekvalifikací platí Úřad práce ČR, organizačně se na realizaci kurzu podílel havlíčkobrodský úřad práce.  „Kraj Vysočina zakoupil pro výuku potřebné materiální vybavení, a to kufříky s profesionálními kadeřnickými pomůckami, fény, kulmy a další vybavení, vše v celkové hodnotě více než 60 tisíc korun,” říká vedoucí odboru sekretariátu hejtmana Ivana Šteklová.
Věznice Světlá nad Sázavou ve svých prostorech připravila učebnu a zajistila podmínky ke studiu. Právě probíhající kadeřnický kurz navazuje na úspěšnou spolupráci z minulých let, kdy několik vybraných odsouzených žen ze světelské věznice absolvovalo rekvalifikační kurz v oboru kuchař-číšník.