OBRAZEM: Co bude s areálem KNTB? Vzniknout by tu mohla nová městská čtvrť

Foto: Arch.Design

ZLÍN – Nová městská čtvrť, byty, park, sportoviště, kavárny, kanceláře, vysokoškolské koleje nebo mrakodrap. To jsou některé z možností na využití prostoru Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, až se přestěhuje do nových prostor. Návrhy tento týden představily dvě architektonické kanceláře v Baťově vile.

Architektonická kancelář Arch.Design z Brna vsadila na propojení území se strukturou Bartošovy čtvrti a vytvoření jednotného celku. Projekt je rozdělen do pěti etap, což ocenil náměstek primátora Miroslav Adámek. „Líbí se mi naplánovaná etapizace a také to, že je zde prostor pro přiznání Gahurova území,“ zhodnotil Adámek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Architekti z pražského studia CASUA navrhli vybudovat bytový mrakodrap s 19 podlažími. „Zlín je podle nás taková Amerika v Evropě. Proto jsme zvolili odvážnější řešení a záměrně jsme mrakodrap pojmenovali Emil Zátopek Tower,“ uvedl Oleg Haman s odkazem na podobnou budovu v Ostravě, která nese název Bolt Tower. Na rozdíl od té je však Emil Zátopek se Zlínem spjat.

Areál KNTB se uvolní poté, co se nemocnice přestěhuje do Malenovic. Výstavbu nové zlínské nemocnice za 8 miliard korun schválili v květnu zastupitelé Zlínského kraje.

Foto: Arch.Design
Foto: Arch.Design
Foto: Arch.Design
Foto: CASUA
Foto: CASUA
Foto: CASUA