Policie včera pokračovala v pátrání po utonulém vodákovi na řece Moravě

MOHELNICKO – Pátrání po utonulém vodákovi, kterého v neděli 28. června podvečer strhl u Moravičan na Mohelnicku proud řeky, pokračovalo i včera. Policisté se psy prohledávali břehy řeky, jiní projížděli koryto řeky na motorových člunech. V pátrání budou pokračovat dnes odpoledne.

„Během včerejší pátrací akce dvě desítky policistů prohledávaly břehy toku proti proudu od vodní elektrárny Nové Mlýny k Moravičanům,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Samotné koryto řeky policisté projížděli na motorových člunech. Pátrání ztěžuje vysoký průtok vody v řece. Ta je navíc po deštích stále zakalená a v mnoha místech rozlitá do přilehlých lesů. S odstraňováním nánosů a naplavenin včera pomáhala také těžká technika. Po vyhodnocení aktuálních klimatických podmínek chce policie pokračovat v pátrání dnes odpoledne. Video ze včerejšího pátrání zveřejňujeme pod článkem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Policie také apeluje na to, aby lidé, kteří chtějí trávit o víkendu volný čas na vodě nebo u vody, dodržovali bezpečnostní pravidla. „Čeká nás prodloužený víkend a pěkné počasí. Řada z nás se určitě chystá relaxovat u vody nebo třeba splouvat řeku. U vodních ploch bude zkrátka plno a právě proto nabádáme ke zvýšené opatrnosti. Nepřeceňujte své síly, zbytečně neriskujte, nespouštějte z očí své děti a na lodích a jiných plavidlech dodržujte všechna bezpečnostní pravidla. Zdržte se popíjení alkoholu na plavidlech,“ upozorňuje dále Vybíhalová. V průběhu léta se policisté zaměří na dodržování zásad bezpečného pohybu na vodě. Policisté se vypraví nejen do vodáckých tábořišť, ale také na další vodní plochy nebo koupaliště. Budou dohlížet na veřejný pořádek, upozorňovat návštěvníky, aby si řádně zabezpečili své věci a nedali tak šanci zlodějům. V neposlední řadě budou kontrolovat zákaz popíjení alkoholu na plavidlech.