Včera večer se nad Šternberskem přehnaly silné bouřky doprovázené vydatným deštěm

ŠTERNBERSKO – Přes část Olomouckého kraje, konkrétně nad Šternberskem, se včera večer přehnaly silné bouřky doprovázené vydatným deštěm. Déšť zatopil domy v několika obcích, silný vítr navíc vyvrátil několik stromů.

Vodu z několika domů museli včera večer čerpat hasiči v Babicích, Krákořicích a Střelicích. V Babicích museli místní obyvatelé pomocí těžké techniky vytvořit provizorní hráz a odklonit tak příval vody a bahna z polí, čímž se jim podařilo včas zabránit rozlití vody do více domů. Silný vítr navíc způsobil pád několika stromů v okolí Jívové a Těšíkova. Hasiči zveřejnili na Twitteru několik fotografií. Krátká intenzivní dešťová přeháňka napáchala škody i ve Šternberku.  Podle informací Městské policie Šternberk na Facebooku museli hasiči mezi 21. a 22. hodinou odstranit nebezpečně rozlomenou část vrby u ‚hoteláku‘ ve Šternberku. Šternberským hasičům tu pomáhali dobrovolní hasiči z Bohuňovic.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .