Ve Fakultní nemocnici Olomouc můžete své potíže konzultovat prostřednictvím videohovoru

OLOMOUC – K negativním důsledkům epidemie covid–19 patřila například omezená ambulantní péče, odložené neakutní operace nebo snížení počtu hospitalizovaných pacientů. Tato situace naléhavě ukázala, že je nezbytné věnovat intenzivní pozornost širšímu a systematickému úplatnění digitálních technologií v medicíně. Fakultní nemocnice (FN) Olomouc rychle zareagovala na tuto situaci a nyní již můžete své zdravotní problémy konzultovat se zdravotnickým pracovníkem prostřednictvím videokonzultací.

„Pandemie způsobila komplikaci nejen pacientům s akutními problémy, ale zasáhla zejména pacienty s chronickými onemocněními, kteří nemohli docházet na pravidelné kontroly a v případě zhoršení zdravotního stavu neměli možnost kontaktovat svého lékaře jinak než telefonicky,“ popisuje MUDr. Miloš Táborský, přednosta I. interní kliniky – kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc a současně vedoucí Národního telemedicínského centra. Lékaři byli v této situaci zahlceni velkým množstvím telefonátů, které nemohli vyřídit i proto, že byl omezený počet zaměstnanců, kteří se během pandemie střídali a museli tak věnovat čas hospitalizovaným pacientům. „Většina chronicky nemocných pacientů, kteří docházejí do specializovaných ambulancí, neměla ani možnost zažádat si o léky jinak než telefonicky. A pokud jim lékař telefon nezvedal, tak neměli jinou možnost, jak léky získat,“ dodává profesor Táborský. Tyto zkušenosti přiměly odborníky z Národního telemedicínského centra a Odboru Informačních technologií FN Olomouc k rychlé reakci. Vytvořili webové rozhraní na této adrese pro videokonzultace mezi zdravotnickým pracovníkem a pacientem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Celé řešení videokonzultací běží na infrastruktuře Fakultní nemocnice Olomouc a neposílá citlivá data přes třetí stranu. Pacient může po registraci odeslat prostřednictvím aplikace lékaři žádost o videokonzultaci. Následně vyčká, až mu lékař nebo sestra podle návaznosti na další vyšetření termín virtuální schůzky potvrdí nebo navrhne jiné datum. „Pokud je schůzka potvrzená, pacient obdrží emailem instrukce včetně odkazu na videokonzultaci. Termín samozřejmě může také zrušit, pokud mu nevyhovuje,“ popisuje Michal Štýbnar z Národního telemedicínského centra. Pro provedení videokonzultace je přitom nutné mít nainstalovaný moderní internetový prohlížeč, neboť u starších prohlížečů není zajištěná správná funkčnost. „Pro každé takové vyšetření je vygenerován specifický kódovaný odkaz. Nemůže tedy dojít k tomu, že by se v jedné virtuální místnosti setkali dva pacienti nebo že by do schůzky vstoupil někdo cizí,“ ubezpečuje Michal Štýbnar. Aplikace také umožňuje online žádosti o léky. Ve FN Olomouc současně vzniká i mobilní aplikace pro Android i iOS.

Z perspektivy Ministerstva zdravotnictví je v současné době prioritou vydefinování rámce pro telekonzultační služby. Tato etapa zahrnuje i úpravu legislativy. „Aktivity tohoto rázu mají moji plnou podporu. Velmi si vážím spolupráce ministerstva s Národním telemedicínským centrem a věřím, že bude mít velice významný vliv na zakomponování telemedicíny do tuzemského zdravotnictví, na kterém pracujeme. Aktuálně se věnujeme koncepci telemedicíny ve zdravotních službách a pracujeme na legislativním rámci, který je pro přechod do praxe klíčovým faktorem. Služby distanční péče je třeba zavádět tak, aby byly prokazatelně přínosem pro zdravotníky a pacienty a aby byly zároveň v souladu s vývojem informačních i komunikačních technologií v praxi využitelné a bezpečné,“ uvádí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.