Velká cena v Brně letos bude, ale bez diváků

ilustrační foto

BRNO – Z bezpečnostních důvodů kvůli pandemii Covidu-19 bude letos v srpnu motocyklová Grand Prix v Brně bez diváků. Uvedla to mluvčí kraje Monika Brindzáková v pátek v tiskové zprávě. Zakoupené lístky zůstanou podle ní v platnosti příští rok. Velká cena se na Masarykově okruhu uskuteční od 7. do 9. srpna.

Uspořádá ji spolek kraje a města. Kraj přislíbil na obě akce 60 milionů korun stejně jako město Brno. Stát by měl přispět na oba ročníky částkou 85 milionů. „Rozhodně jsme nechtěli ochudit fanoušky o jedinečný zážitek. Grand Prix navíc v dalších letech může být skvělým impulzem pro oživení turistického ruchu a pohostinství v celém kraji,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek. Lístky zakoupené na letošní ročník budou platné příští rok. Spolek je připravený kompenzovat nákup vstupenek těm, kteří v příštím roce na závody nedorazí. „Fanoušci, kteří mají vstupenky na Grand Prix 2020, navíc získají výhodu, jelikož vstupenky na Grand Prix 2021 již nebude možné pořídit za výhodnější cenu, než tomu bylo doposud,“ poznamenala Brindzáková. Spolek je připravený kompenzovat nákup vstupenek těm, kteří v příštím roce na závody nedorazí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.