U Kuřimi vznikly až 4 kilometry dlouhé kolony kvůli opravě křižovatky

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – V sobotu ráno začala plánovaná rekonstrukce asfaltového povrchu problematické křižovatky na silnici I/43 u Kuřimi, o které jsme psali v článku. Policisté tu oprávněně očekávali velké dopravní komplikace.

Na místě jsou přítomní dopravní policisté, kteří dohlížejí na bezpečnost a plynulost silničního provozu. V případě potřeby dokonce převezmou řízení dopravy, aby ji urychlili.  V sobotu dopoledne byl provoz stavbou plynulý a bez obtíží. Podle policejního mluvčího Petra Valy se kolem sobotního poledne předpoklady policistů postupně naplnily. Od Brna tak vznikly dlouhé kolony, které dosáhly kolem čtyř kilometrů, a to až do obce Česká. Přestože policisté museli několikrát dopravu urychlovat, je na místě situace velmi komplikovaná. „S určitými problémy v místě počítejte až do večera. Největší kompilace se očekávají v pracovních dnech. Pokud tedy můžete, místu se raději zcela vyhněte,“ uvedl ve 12 hodin Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.