Z bytu se ozýval křik a zoufalý pláč: Matka pořezala svoji dceru

Zdroj: Shutterstock

PLZEŇ – Dnešní klidné časné ráno obyvatele jednoho z bytových domů v Puškinově ulici náhle vyděsil nezvyklý hluk. Po domě se rozléhal silný křik a hned potom i usedavý pláč.

To se zdálo podezřelé ženě ze sousedního bytu a rozhodla se zavolat policii. Podle prvotního zjištění tam sedmatřicetiletá matka cizinka pořezala holčičku a pak následně způsobila řezná poranění i sama sobě. „Žena nadýchala jedno promile alkoholu. Matka i dcera skončily v péči lékařů a jsou mimo ohrožení života. Případem se nyní zabývají plzeňští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a zjišťují veškeré další okolnosti případu,“ uvedla k případu policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Záchranná služba na místě ošetřila matku i dítě. Obě měly řezné zranění. Holčička byla transportováno do nemocnice na urgentní příjem při vědomí. Žena s řeznými zraněními v oblasti krku a horních končetin byla při vědomí transportována do Fakultní nemocnice na Lochotíně.