Kinematograf bratří Čadíků přiveze opět filmy na Vysočinu

Osm promítacích vozů Kinematografu bratří Čadíků křižuje celou republiku. Dorazí i k nám na Vysočinu. Foto: Kinematograf bratří Čadíků

VYSOČINA – Pelhřimov, Pacov, Havlíčkův Brod, Havlíčkova Borová, Chotěboř, Ždírec nad Doubravou, Rouchovany, Osová Bítýška, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Herálec, Bystřice nad Pernštejnem, Horní Cerekev, Dačice a Hrotovice, Náměšť nad Oslavou a Třešť. Všude tam přijede v průběhu léta Kinematograf bratří Čadíků a přiveze s sebou filmy Hodinářův učeň, Na střeše nebo Poslední aristokratka.

Promítat se bude vždy po setmění a vstupné je dobrovolné.

Kinematograf bratří Čadíků je společnost s šestadvacetiletou historií. Jeho hlavní náplní je právě projekt Filmové léto, v jehož rámci se v letních měsících rozjíždějí do desítek měst v České i Slovenské republice projekční vozy vybavené projektory, které na náměstích, nádvořích nebo třeba loukách po několik dnů promítají především české filmy. Filmové léto je od roku 1998 vždy spjaté se sponzorstvím různých nadací. Letos tak jako v předešlých letech věnuje Kinematograf získané finanční prostředky na Konto Bariéry, pro které se v roce 2015 podařilo vybrat rekordních 1 200 000 Kč. V minulých letech peníze z dobrovolného vstupného putovaly na obnovu a pomoc povodněmi postiženého města Hrádek nad Nisou nebo pro Martina Zelinku, který je postižený svalovou dystrofií. Od roku 1998 bylo díky Kinematografu celkem vybráno a nadacím věnováno přes 9 200 000 Kč.