Prodloužený víkend se v Pardubicích nesl ve znamení alkoholu

PARDUBICE – Prodloužený víkend znamenal pro pardubické strážníky opět četné potíže s opilými lidmi. Improvizované lůžko mezi automobily, útok na strážníky, opilí kuchaři i sprostá žena v baru. To je stručný výčet zásahů pardubických strážníků během posledních dnů a nocí.

Například 29letý muž v Ohrazenické ulici, který znaven konzumací opojných nápojů odložil nejprve kolo, poté část oděvu a nakonec sebe, a to před zaparkovaná vozidla na ulici. Spícího muže nakonec po trpělivém úsilí hlídka probudila. Při té příležitosti mu v dechové zkoušce vyšlo úctyhodné číslo 3,46 promile alkoholu v dechu a den zakončil pobytem na záchytné stanici.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Dalšího opilce už museli strážníci krotit až s použitím donucovacích prostředků. „V Havlíčkově ulici dvojice mužů obtěžovala kolemjdoucí. V hrubém jednání pokračovali i směrem k našim strážníkům, odmítali spolupráci i prokázání totožnosti a 37letý muž se přitom proti strážníkovi i rozmáchl. Rána už nedopadla, zato pachatel dopadl dle očekávání. V poutech byl převezen na záchytnou stanici, kde mu po vystřízlivění z více než dvoupromilového opojení byla uložena sankce za opakované neuposlechnutí výzvy,“ informoval mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora.

Problémy alkohol navařil také dvěma kuchařům, profesionálnímu i amatérskému. V pátek vyjela hlídka na žádost zaměstnavatele do jednoho podniku, kam v 9 hodin ráno dorazil kuchař. Problém byl v tom, že nebyl ve stavu schopném vařit. Hlídka na žádost zaměstnavatele provedla u 35letého muže dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem rovnajícím se třem promile. Tím si pochopitelně na pracovišti pěkně zavařil.

„Spolu s hasiči v Pardubicích šli naši strážníci v sobotu večer na návštěvu do jednoho bytu v Pardubicích. Předcházelo tomu vyražení vstupních dveří bytu. Důvodem bylo silné zakouření ve společných prostorách domu. V bytě stálo na sporáku dávno spálené jídlo a na zemi ležel alkoholem spálený obyvatel. Strážníci 59letému muži naměřili po probuzení 1,67 promile. Pro příště si tedy zapamatujeme jednoduché pravidlo: Když vaříš, tak u toho nepaříš,“ komentoval mluvčí Sejkora.

Rovněž návštěvu restaurační provozovny museli strážníci vykonat kvůli problémům s alkoholem. V neděli po třetí hodině ráno přijeli k podniku, ze kterého se linula hlasitá hudba. Za barem našli 44letou ženu, která ten večer vlastními silami zvyšovala alkoholickou výtoč podniku. Žena hlídce nejprve odmítala jak prokázání totožnosti, poté i dechovou zkoušku a strážníky častovala jmény, která zde není vhodné publikovat. Hlídka proto celou věc pro souběh hned několika protiprávních jednání oznámila správnímu orgánu.

Foto: Městská policie Pardubice