Strážníci chytali ušáka, netopýra a koně

Zdroj: MP Břeclav

BŘECLAV – Břeclavští strážníci často odchytávají zvířata. Většina výjezdů je kvůli psím tulákům. Ale někdy strážníkům zpestří směnu i jiná zvířátka.
V úterý večer hlídka vyjela na pomoc zajíci, který vběhl do jedné z provozoven na sídlišti Na Valtické a zaklínil se za nábytkem. Aby mohl být ušák bezpečně vyproštěn, musela hlídka nábytek demontovat. Pak ho bez újmy vypustili do divočiny. O pár dní dříve zase strážníci převáželi na služebnu mládě netopýra, které leželo na zemi před obchodem. Všimla si ho kolemjdoucí a zalarmovala strážníky. Než byl předán do péče záchranné stanice, poskytli mu strážníci prozatímní ubytování na služebně MP.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Občas se stane, že se na výlet vydají i koně. Jak uvedla mluvčí strážníků Lenka Rigó, v uplynulých dnech byla hlídka vyslána na hráz řeky Dyje, kde se pohybovali hned čtyři koně. Strážníkům se podařilo dohledat majitele, který už uprchlíky hledal. Jen o pár dní později byl hlídce předán osedlaný kůň, kterého odchytl náhodný řidič. Další hlídka strážníků se proto ve spolupráci s policisty vypravila hledat jezdce, který mohl být zraněný. Vše nakonec dobře dopadlo, jezdci se nic nestalo a sám kontaktoval policii.