Cyklostezka Bečva přivítá biatlonovou reprezentaci

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – O nadcházejícím víkendu proběhne na cyklostezce Bečva závod na kolečkových lyžích v čele s nejlepšími biatlonisty. Velkým lákadlem je velkokarlovický rodák Jakub Štvrtecký.

„V sobotu proběhne delší závod, a to se startem v Ústí a cílovou destinací ve Velkých Karlovicích,“ láká Michal Horský. Dříve se závod běžel na cyklostezce od Vsetína po Velké Karlovice, z důvodu rekonstrukce lávky přes Bečvu budou ale závodníci startovat v Ústí. Odtud vyjedou v 15:30 hodin po hlavní silnici, v Janově se napojí na cyklostezku a zamíří do Karlovic. Trasa je dlouhá 26 km a je určena dospělým i juniorům. Žáci a dorostenci naopak startují v 16 hodin z Halenkova a po 14 kilometrové trase je čeká finiš ve Velkých Karlovicích.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Neděle bude patřit sice kratšímu, ale z hlediska převýšení náročnějšímu závodu. Jeho cíl bude na Kohútce. Dospělé a juniory čeká 11 kilometrová trať se startem v Karolince, dorostenci a žáci začínají v Novém Hrozenkově-Vranči s tratí dlouhou 6 kilometrů. Starty obou závodů jsou v 10 hodin. Kromě Štvrteckého se můžete těšit také na Ondřeje Moravce, Michala Krčmáře, Adama Václavíka nebo ženskou polovičku Kateřinu Smutnou.