Svačinka vyšla hladového zloděje na pět tisíc

PARDUBICE – „Mám právo se najíst, když mám hlad!“ Tak argumentoval 41letý muž v prodejně potravin pardubického obchodního domu poté, co se najedl, ale zaplatit už nehodlal. Z omylu o jeho právech ho vyvedla ochranka a poté i přivolaná hlídka městské policie.

Občané mají nejen práva, ale i povinnosti. Jenže mnozí si je vysvětlují po svém. Stejně jako nechvalně známá, nyní již zesnulá Julie z pražského metra, která si před sedmi lety vynucovala místo k sezení se slovy: „Já mám právo sedět!“ Video z jejího agresivního výstupu najdete ZDE. Na podobně svéráznou myšlenku přišel i 41letý muž z Pardubic, který tvrdil, že má právo se najíst, když má hlad. Na povinnost zaplatit ale zapomněl.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Tento muž si vyložil samoobsluhu v obchodním domě v Polabinách tak, že na prodejní ploše zkonzumoval rohlík, sýr a kachní tlačenku. Své jednání doprovodil prohlášením, že když má hlad, má právo se kdekoliv zdarma najíst, a hodlal prodejnu opustit. V tom mu zabránil pracovník ostrahy, což se neobešlo bez konfliktu, protože neplatící zákazník se začal s ostrahou přetahovat a plivat po něm.

„Přivolaní pardubičtí strážníci na místě proto muže nejen uklidnili, ale i náležitě mu vysvětlili, že každému právu nejprve předchází povinnosti, a to konkrétně za zboží zaplatit,“ komentoval mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora. Za protiprávní jednání hlídka muži uložila pokutu příkazem na místě ve výši pět tisíc korun a vyvedla jej z obchodu.

Ilustrační foto: Shutterstock