VIDEO: Pes ležel přivázaný na přímém slunci, jeho majitelka mezitím nakupovala

Ilustrační foto.

BRNO – Další z případů, kdy si majitel zvířete neuvědomil sílu slunce, se stal před bohunickým obchodním centrem. Žena tam na tři čtvrtě hodiny odložila svého psa a šla nakupovat. Svědci nahlásili celou událost na linku 156.

Pohotoví kolemjdoucí dali zvířeti vodu, aby se ochladilo a nedostalo se do větších potíží. „Hlídka městské policie počkala u psa až do návratu jeho majitelky. Ta přišla přibližně pětadvacet minut po oznámení na tísňovou linku,“ sdělil k případu tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Podle volající však v době hovoru už dalších dvacet pět minut nakupovala. Naštěstí byl pes v pořádku, a to jen díky pohotovým kolemjdoucím.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci ženu důrazně upozornili, že by psa neměla nechávat na přímém slunci a navíc bez tekutin. Kromě toho porušila městskou vyhlášku tím, že ho nechala samotného bez dozoru. Majitelka proto dostala od hlídky pokutu. Na svou obranu řekla, že si neuvědomila, kolik času nákupem strávila.