AUDIO: Malé dítě balancovalo na parapetu ve čtvrtém patře

Ilustrační foto.

BRNO – Několik kolemjdoucích bylo očitými svědky situace, kdy dvouleté dítě lezlo po parapetu okna ve čtvrtém patře. Zavolali proto ihned městskou policii, která byla na místě již za dvě minuty.

Autohlídka dorazila k domu v historickém jádru Brna ve chvíli, kdy někdo vtáhl dítě dovnitř a urychleně zavřel okno. Přispělo k tomu nejspíše i volání svědků na dítě. Jeden z nich si vše zdokumentoval na mobilní telefon. „Hlídka šla zazvonit na dveře bytu, kdy jim otevřela matka děvčátka. Vysvětlila, že má více dětí a šla jen v rychlosti naskládat věci do pračky,“ řekl k případu tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci zhodnotili situaci v bytě a s ohledem na získané skutečnosti postoupili případ sociálním pracovníkům. Přivolaná republiková policie vyloučila spáchání trestného činu. Městská policie upozorňuje, že by děti neměly v žádném případě zůstávat doma samy v místnosti s otevřeným oknem. Také tolik oblíbené sítě proti hmyzu nejsou dostatečně silné, aby zabránily pádu dítěte.