Celníci zajistili padělky, originály by stály 5 milionů

Zdroj: Celní úřad JMK

ZNOJMO – Poslední červnovou sobotu zaměřili jihomoravští celníci svou pozornost na nechvalně proslulou tržnici ASIA BAZAR v Hatích nedaleko státní hranice s Rakouskem. Opakovaně zde totiž v minulosti docházelo k nabízení padělků zboží.

Po skryté prohlídce přikročili celníci k samotné kontrole. Podle mluvčí Celního úřadu Jihomoravského kraje Lady Temňákové celníci našli v řadě prodejních stánků velké množství oděvů a oděvních doplňků, kabelek, peněženek, opasků, obuvi či parfémů neoprávněně označených ochrannými známkami světově proslulých výrobců. Hodnota 1633 kusů zboží vyjádřená v ceně originálů by dosáhla přibližně 5,12 milionů korun. Podle zákona hrozí prodejcům pokuta až do 10 milionů korun. „Zboží bylo zajištěno a s největší pravděpodobností propadne ve prospěch státu. Pokud ho nebude možné použít k humanitárním účelům, bude zničeno,“ uvedla Temňáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.