Dobrá zpráva pro řidiče! Cesta v lokalitě Hradišťko se konečně opraví

Zdroj: město Rožnov

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Po měsících příprav se zrealizovala dohoda mezi Ředitelstvím silnic a dálnic Zlínského kraje a městem Rožnov pod Radhoštěm. Kompletní oprava silnice v lokalitě Hradišťko od supermarketu Penny ke křižovatce u restaurace Písečná by měla začít v srpnu a bude trvat do října letošního roku. Po opravě přejde cesta do vlastnictví města.

Krajem vlastněná komunikace je dlouhodobě v žalostném stavu. „To je hlavní důvod, proč jsme se dohodli, že do opravy půjdeme společně. Druhým důvodem pak je fakt, že po opravě převezmeme bezplatně komunikaci do naší správy. Na opravy této cesty jsme dlouhodobě tlačili a navazuje to na již proběhlé opravy na ulici Bezručova.  Proto jsme rádi, že se nyní rekonstrukce bude realizovat a že pak cestu převezmeme do naší správy,“ řekl starosta Rožnova Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ředitelství mělo původně v plánu cestu opravit v celé její délce, ale pouze šíři 6,5 metru, přičemž cesta je široká 10 až 11 metrů. Město se proto s Ředitelstvím domluvilo, že zbytek šíře doplatí. O zapojení města do rekonstrukce rozhodla na zasedání Rada města Rožnov. Kromě toho vybrala také firmu na realizaci, kterou se stala společnost Swietelsky stavební.