Opilec vyhrožoval sebevraždou, teď mu hrozí pokuta

Ilustrační foto

ZLÍN – Sedmatřicetiletý muž včera odpoledne zaměstnal hlídku zlínských policistů. Značně podnapilý totiž volal na tísňovou linku a vyhrožoval sebevraždou. To ovšem neměl v úmyslu.

Policisté začali po muži pátrat a brzy zjistili, o koho se jedná. „Po prověření vlakového nádraží ve Zlíně hledali muže v restauracích, v nichž často pobývá. V jedné z nich ho skutečně vypátrali. Na první pohled bylo zřejmé, že je silně pod vlivem alkoholu, nicméně známky sebevražedných skonů nevykazoval. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 3,22 promile alkoholu,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž hlídce tvrdil, že ze svého telefonu nevolal, půjčil ho prý kamarádovi. Policisté ovšem zmíněného našli v další restauraci a ten popřel, že by si telefon půjčoval. „Muž, který vyhrožoval sebevraždou, se nakonec přiznal k tomu, že zavolal on sám, protože chtěl policisty využít při hledání svého kamaráda,“ objasnila Kozumplíková.

Lékař po prohlídce zkonstatoval, že muž sebevražedné sklony nemá a není nutná jeho hospitalizace. „Protože zneužil linku tísňového volání policie, hrozí mu ve správním řízení několikatisícová pokuta za spáchání přestupku,“ dodala Kozumplíková.