Policisté šetří vloupání do dvou rodinných domů. Hledá muže z fotografie

ilustrační foto

HODONÍN – Policisté z obvodního oddělení Veselí nad Moravou šetří případy krádeže při vloupání téhož pachatele, které se staly ve Velké nad Veličkou a Ve Veselí nad Moravou.

Ve čtvrtek 9. července krátce po poledni v rodinném domě v ulici Padělek ve Veselí nad Moravou se dosud neznámý pachatel vloupal do domu, který začal prohledávat. Vyrušil ho majitel domu, který se v tu dobu vracel ze zahrady. Zloděj se před ním dal ihned na útěk. I přesto stihnul z domu odcizit zlatý zásnubní prsten s vyrytým jménem, v hodnotě 9 tisíc korun. Pravděpodobně stejný pachatel se ve čtvrtek 2. července v době od 11.45 do 13.35 hodin vloupal do rodinného domu ve Velké nad Veličkou.  Zde vstoupil neuzamčenou brankou do vedlejší oplocené zahrady, kdy překonal plot a vstoupil na pozemek rodinného domu. Přes neuzamčené dveře se dostal do domu, který postupně prohledal, avšak nic neodcizil. Za trestný čin porušování domovní svobody a přečin krádež může být nyní potrestán až tříletým trestem odnětí svobody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Popis pachatele: Muž snědé barvy, vysoký 180 až 185 cm, silné postavy, svalnaté se silným krkem, holohlavý, oblečen do upnutého oblečení kalhot a trika, tmavě šedé barvy s modrým nádechem. „V souvislosti s těmito případy majetkové kriminality policisté pátrají po totožnosti muže zachyceného na fotografiích, který by mohl k případu poskytnout policii důležité informace. Obracíme se také s žádostí o pomoc na veřejnost, pokud někdo muže z fotografií pozná, nechť zavolá na linku 974633520  nebo linku tísňového volání 158,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

zdroj: Policie JMK