Vloupal se do bytu a musel utéct před majiteli. Pomozte najít svědka krádeže

ilustrační foto

BRNO – Většina z nás se doma cítí zcela bezpečně. Jeden mladý brněnský pár bohužel zjistil, že to nemusí platit vždy. Jejich byt v centru Brna totiž v odpoledních hodinách navštívil nezvaný host.

Nic netušící dvojice uvnitř spokojeně odpočívala, dokud je neprobral podivný hluk. Drzého vetřelce pak načapali v jejich předsíni. Před přesilou se raději dal na bleskový úprk, jenomže ještě předtím ho stihli partneři pohotově prohledat. Přestože z příbytku naštěstí nestačil nic ukrást, přesto bude muset policistům mnoho vysvětlovat. „V současné době je vloupání prošetřováno jako trestný čin krádež a porušování domovní svobody. V případě odsouzení pak drzému zloději hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Po neznámém pachateli již od dubna brněnští kriminalisté marně pátrají. Podařilo se jim zajistit klíčové kamerové záznamy, na kterých je zachycen muž, který se v inkriminované době nacházel v bezprostřední blízkosti vloupání. Tento důležitý svědek by mohl významným způsobem přispět k objasnění celého případu. Muž byl oblečený do černé bundy, černých riflí a přes ústa měl černý šátek. Měl prořídlé vlasy s čelní pleší a na očích měl nasazeny dioptrické brýle. „Víte, o koho se jedná? Máte k němu jakékoliv informace? Ozvěte se na tísňové lince policie 158,“ dodal Vala. Nejdůležitější rada na závěr: Zamykejte se, i když jste doma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: Policie JMK