Epileptika z nepřístupného terénu v Jundrově zachránili hasiči pomocí vrtulníku

zdroj: HZS JMK

BRNO – V neděli po poledni zůstal muž v brněnském Jundrově po epileptickém záchvatu ležet v nepřístupném terénu. Přivolaní záchranáři se k němu nemohli dostat. Hasiči muže vyzvedli a pomocí nosítek transportovali vrtulníkem k sanitce.

Záchranáři dostali na operační středisko krátce po poledni oznámení od volajícího, že našel v lese jiného ležícího muže. „Byl napůl v bezvědomí a špatně komunikoval. Protože bylo jasné, že se k němu nedostaneme, požádali jsme o pomoc hasiče,” popsala zásah mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. Ve 12,45 hodin odstartoval ke zraněnému muži vrtulník letecké záchranné služby s hasičskou jednotkou. „Zraněného muže na místě naložili do nosítek a vrtulník ho transportoval na nejbližší hřiště, kde si ho převzali záchranáři do sanitky,” popsal mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. „Lékař potvrdil, že se jednalo o epileptický záchvat a po něm přetrvávající problémy. Jinak nebyl pacient zraněný. Po ošetření jsme ho převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně,” dodala Kropáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: HZS JMK