Vlak smetl na přejezdu auto do příkopu: Řidič mu vjel přímo do cesty

Ilustrační fotografie

DOMAŽLICKO – Pořádně perné chvíle, při kterých tuhne krev v žilách, dnes dopoledne připravil strojvedoucímu vlaku šestapadesátiletý řidič Alfy Romeo. Ten měl namířeno od obce Trhanov směrem na Pec.

Když se blížil k nechráněnému železničnímu přejezdu, nerespektoval dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě!“ a vjel do tratě bohužel právě ve chvíli, kdy se tam rychle blížil i osobní vlak. Šokovaný strojvedoucí se okamžitě snažil brzdit, jak to jen šlo, aby zabránil rychle se blížící katastrofě.

Přes veškeré úsilí i tak bohužel nakonec už jen mohl bezmocně přihlížel, jak s lokomotivou naráží do auta, které se jako dětská hračka odmrštilo do pravého silničního příkopu. „Řidič z vozidla utrpěl zranění. Ve vlaku jelo pět cestujících a obsluha vlaku. Požití alkoholu bylo vyloučeno provedenými dechovými zkouškami. Policisté se nehodou nadále zabývají,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková Jersáková. „Z místa nehody záchranka transportovala řidiče osobního auta do Domažlické nemocnice s lehkým zraněním,“ doplnila informace pracovnice záchranné služby Andrea Divišová.

Zdroj: HZS