Nový rozsáhlý lesopark roste u Bohumína

Lesopark, foto: Pavel Čempěl, město Bohumín.

BOHUMÍN – Ve městě intenzivně probíhá stavba nového rozsáhlého lesoparku, který se bude nacházet v lokalitě Na Panském. Vyjde až na 18 milionů korun.

Lesopark má zabírat plochu celkem až 13 hektarů, více než 10 milionů korun město získalo z dotací Evropské Unie. V lesoparku bude přes čtyři tisíce kusů zeleně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Půjde o 2,5 tisíce stromů, většinou už vzrostlejších s kořenovým balem. Sázet budeme javory, olše, habry, duby, lípy, topoly, vrby, střemchy i jilmy. Doplní je ještě 1,5 tisíce keřů, a to lísky, trnky, hlohy, brsleny, svídy nebo krušiny. První výsadby by měly začít už letos v září, další pak budu pokračovat v dubnu a v květnu příštího roku,“ dodává Eliška Pecháčková z odboru rozvoje a investic města.

V lesoparku bude také na jedenáct tůní a nebudou chybět ani dva umělé kopce či čtrnáctimetrové vyhlídkové molo. A nyní se již můžete podívat na aktuální fotografie výstavby lesoparku, které pořídilo město Bohumín a Pavel Čempěl.