S dopravním omezením u Vaňkovky mnozí chodci nepočítali

ilustrační foto

BRNO – Práce na křižovatce Dornychu a Úzké v Brně omezuje od neděle 12. července řidiče i chodce. Omezení souvisejí s postupem prací na projektu Tramvaj Plotní. Komplikace zavinil špatný stav kanalizace, na který se přišlo až při opravách komunikace.

Ve směru na Dornych je doprava svedena ze tří pruhů do dvou, ve směru na Hybešovu pak ze tří pruhů na jeden. Dočasně je zrušený i přechod mezi Tescem a Vaňkovkou, s čímž mnozí nepočítají, když spěchají na autobusy. Často nebezpečně vstupují na zrušený přechod a proplétají se mezi auty stojícími v koloně. Pěší mohou využít lávku nad silnicí nebo přechod na křížení ulice Úzká s Trnitou. Od rána situaci v křižovatce pozorují policisté, působí spíše preventivně. „Lidé překonávali pásku, která měla ohraničovat uzavřený přechod od stavby. Prostor jsme proto na místě více omezili proti vstupu,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Práce by měly trvat do konce listopadu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: WAZE