Na Kroměřížsku hořel rodinný dům. Požár se z kotelny šířil až na střechu

Foto: HZS Zlínského kraje

KROMĚŘÍŽSKO – Čtyři jednotky hasičů bojovaly včera s požárem rodinného domu v Soběsukách na Kroměřížsku. Ten zasáhl kotelnu a přístřešek a rozšířil se i na část střešní konstrukce. Škoda je vyčíslena na dvě stě tisíc korun.

Hasiči z Kroměříže, Zborovic, Zdounek a Roštína vyjížděli k požáru před půl sedmou večer. „Hasiči okamžitě nasadili dva útočné proudy a přetlakovou ventilaci a požár velmi rychle lokalizovali. Při dohašování jednotlivých ohnisek a rozebírání zasažených konstrukcí byla nalezena a vynesena také tlaková láhev,“ popsal zásah mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Požár se podařilo zlikvidovat po půl jedenácté večer. Na místě zůstali na dohlídku dobrovolní hasiči ze Zdounek. „K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který i nadále zjišťuje přesnou příčinu vzniku události. Předběžně byla škoda vyčíslena na dvě stě tisíc korun,“ dodal Pavel Řezníček.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje