Opilý muž ohrožoval ostrahu v nemocnici, odvezli ho v poutech na záchytku

Ilustrační foto.

BRNO – Personál nemocnice u sv. Anny se musel obrátit na tísňovou linku 156. Jeden z návštěvníků areálu byl totiž silně opilý, choval se agresivně a ohrožoval zaměstnance ostrahy. O případu informovala městská policie.

„Muž ve věku třiceti let přišel spolu s kamarádem na ošetření, bohužel se choval nemístně, obtěžoval ostatní pacienty urážkami a nevhodnými poznámkami,“ sdělila k případu tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Ke strážníkům, kteří na místo přijeli, se choval roztržitě a neustále odváděl řeč na jiná témata. Ti proto nabyli dojmu, že je pod vlivem drog nebo opilý. K požití alkoholu se jim muž nakonec sám přiznal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka městské policie ho vyzvala, aby opustil čekárnu. Muž s nimi sice odešel, ale stále se vracel zpět a nerespektoval její výzvy. Nebylo jiného zbytí, než použít donucovací prostředky a muže spoutat. Na místo byla povolána záchranná služba, které strážníci asistovali při převozu opilce na záchytku. Případ poputuje ke správnímu orgánu, muž je podezřelý z neuposlechnutí výzvy úřední osoby, také mu hrozí pokuta do výše 20 tisíc korun pro zdržování se ve zdravotnickém zařízení v opilosti.