Při dopravních nehodách v Olomouckém kraji za první pololetí zahynulo méně lidí než loni

Nehoda, která se stala 29. června na sjezdu z dálnice u Nemilan

OLOMOUCKÝ KRAJ – Policie dnes zveřejnila statistiky dopravních nehod v Olomouckém kraji za prvních šest měsíců letošního roku. Podle těchto statistik zahynulo letos za první pololetí na silnicích kraje 12 osob, což je o 8 lidí méně než za stejné období loňského roku. V tomto srovnání poklesl i celkový počet dopravních nehod.

„Za prvních šest měsíců tohoto roku došlo v Olomouckém kraji ke 2593 dopravním nehodám. Při těchto nehodách zahynulo 15 osob. V roce 2019 se stalo v kraji 2780 nehod, při kterých zemřelo 20 osob,“ uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová. Alkohol se na příčině dopravní nehody podílel při 183 nehodách a v 7 případech bylo u řidiče zjištěno užití jiné návykové látky. Co se týká nehod jednotlivých účastníků silničního provozu, u motorkářů došlo k 39 nehodám, u cyklistů ke 117 nehodám, z toho bylo 7 dětí a chodci způsobili 11 nehod, z toho taktéž 7 dětí. Mezi hlavní příčiny nehod patří stále překročení nejvyšší povolené rychlosti 292 případů, 41 nehod způsobili řidiči při předjíždění a 199 na křižovatce při nedání přednosti. Do kolonky nesprávný způsob jízdy se zařadilo 1216 účastníků dopravních nehod. Ke srážce se zvěří došlo v 70 případech. Podle dnů v týdnu se nejvíce nehod stalo ve středu, a to 82, a v pátek policisté šetřili průměrně 84 nehod.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .