První herní prvky zpestřily Stříbrné údolí, o dalších můžete hlasovat

První interaktivní prvky už zdobí jihlavské Stříbrné údolí. Foto: zdroj magistrát města Jihlavy (videospot)

JIHLAVA – Stříbrné údolí v Jihlavě se snaží město oživit také jednoduchými herními prvky pro děti. Další mají přibývat na základě požadavků Jihlavanů. Město totiž teď organizuje k návrhům dalších venkovních her anketu.
První hry jako dětské skákačky nebo labyrinty už jsou instalované v areálu letního kina na Heulose. O dalších můžete hlasovat na webu jihlavského magistrátu zde.

Nejprve si vyberete z mapy lokalitu, kam byste chtěli herní prvek umístit a pak jsou na výběr různé návrhy herních prvků, které jsou v tuto chvíli k dispozici.
Návrhy vznikly v rámci projektu spolupráce města Jihlavy se Střední uměleckou školou grafickou. Studenti vedení zástupkyní ředitele Alicí Waisserovou navrhli herní prvky pro děti ve věku 5–10 let. „Návrhy jsme poté představili žákům prvního stupně základních škol, tedy těm, kteří by je měli využívat. Prověřili jsme, jestli jsou pro děti lákavé a taky jsme požádali holky a kluky z 2.–5. třídy, aby vytvořili svoje vlastní návrhy. I pro ně se dá v anketě hlasovat,“ informoval mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.

V blízkosti plátna letního kina, kudy projede velké množství lidí, už jsou nalepené první dvě hry. „Teď se chceme zeptat lidí, dětí, maminek a tatínků, babiček a dědečků, které návrhy se jim líbí a kde by takové další skákačky a labyrinty chtěli mít. A samozřejmě budeme rádi i za další nápady,“ doplnil Daněk.

Projekt vychází ze Strategie pro kulturu, volný čas a cestovní ruch, kterou lidé z Jihlavy společně s odborníky pomohli sestavit v roce 2016.