Dvě rockové legendy navštíví salón republiky

Foto využito s laskavým svolením Michala Prokopa

HRADEC KRÁLOVÉ – Jste fandové českého bigbítu a ještě nemáte plány na sobotní večer? Pak si rozhodně nenechte ujít unikátní koncert dvou tuzemských osobností, které začínaly v šedesátých letech. Město rozezní hity jako Slunečný hrob nebo Kolej Yesterday.

Královéhradecká metropole v sobotu 25. července přivítá dvě osobnosti českého rocku. První z nich je Michal Prokop, který začínal v šedesátých letech se soulovou muzikou v kapele Framus Five, následně proslul spoluprací s básníkem Josefem Kainarem (elpíčko „Město ER“) a bigbítovými trvalkami jako jsou „Kolej Yesterday“ nebo „Blues o spolykaných slovech“ (známá též jako „Až si pro mě přijdou funebráci“). Druhým bigbítovým matadorem je Vladimír Mišík, ověnčený letošní Cenou Anděl. Zpíval se slavnými rockovými formacemi jako Blue Effect či Matadors, následně založil vlastní skupinu ETC. K jeho největším hitům patří „Stříhali dohola malého chlapečka“ nebo „Variace na renesanční téma“ (vžitá pod názvem „Láska je jako večernice“). „Už se na ně na oba moc těším. Tahle muzika patří k mému mládí, díky nim jsem se dostal k básničkám Václava Hraběte, Josefa Kainara a Jiřího Žáčka. Tenkrát jsem studoval v Praze, bylo to fajn,“ vzpomíná učitel dějepisu z Hradce Králové Josef N.

Vystoupení se koná v Letním kině Širák, vstup do areálu je od 18. hodin. Lístky je možné zakoupit v hradeckých infocentrech, nebo také jako e-vstupenku.