Víme, jaké projekty se budou realizovat v Havířově

Stavba, realizace. Ilustrační foto.

HAVÍŘOV – Včera byly oznámeny vítězné projekty participativního rozpočtu města na rok 2020. Víme, jaké projekty město podpoří.

V roce 2020 se v pěti městských částech ucházelo o přízeň 12 projektů. Lidé zvolili celkem šest vítězných projektů, celkem na stránkách města hlasovalo pro vítězné projekty 1841 občanů. Město na realizaci vyčlenilo až 5 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Projekty, které usilovaly o realizaci, se většinou zaměřují na obnovu či výstavbu dětských hřišť, realizaci volnočasových zón a umístění sportovních prvků v Havířově,“ dodává Bohuslav Niemec z města.

Hlavním vítězem je víceúčelové hřiště pro děti a mládež, které v městské části Havířov-Město získalo 463 hlasů, mělo by stát přes 4 miliony korun.

V městské části Podlesí se bude realizovat projekt dvou workoutových hřišť, městkou část Bludovice rozpohybuje Pohyb ke zdraví Údolí Stružník. V Šumbarku bude stát in-line ovál a v Životicích se bude modernizovat dětské hřiště u základní školy. Pod článkem se můžete podívat na podobu realizovaného hřiště v městské části Havířov-Město.