Zítra zasáhnou Olomoucký kraj silné bouřky s přívalovým deštěm

OLOMOUCKÝ KRAJ – Český hydrometeorologický ústav vydal na zítra výstrahu před silnými bouřkami s přívalovým deštěm s nízkým stupněm nebezpečí. Výstraha platí na celém území Olomouckého kraje. Meteorologové zároveň doporučují, jak se na takové počasí připravit.

Výstraha platí od zítřejších 12 hodin do zítřejších 22 hodin. Bouřky mohou lokálně provázet přívalové srážky, které mohou dosáhnout úhrnu až 30 milimetrů. které by mohly způsobit rozvodnění malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem. Při řízení auta v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Dnes v noci očekávají meterologové, že bude oblačno, přechodně zataženo, zpočátku místy déšť nebo přeháňky, postupně srážky jen ojediněle. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší teploty se budou pohybovat od 12 do 15°C. Zítra bude většinou oblačno, postupně místy přeháňky, odpoledne a večer i bouřky, ojediněle silné. Nejvyšší teploty vyšplhají k 25°C. Ještě v pondělí by se mohly ojediněle vyskytnout bouřky, teploty se odpoledne vyšplhají až k 27°C.