Zlínský kraj zasáhnou silné bouřky s přívalovými dešti, varují meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Český hydrometeorologický ústav dnes vydal výstrahu před silnými bouřkami, které v neděli zasáhnou celé území republiky včetně Zlínského kraje. Doprovázet je budou přívalové srážky s úhrny kolem 30 milimetrů.

V neděli ráno můžeme očekávat ojedinělé mlhy, bude oblačno až zataženo, postupně místy až polojasno. Později se objeví přeháňky a bouřky. Nejvyšší odpolední teploty vystoupají na 22 až 25 °C. Bude vát slabý proměnlivý vítr s rychlostí do 4 m/s, který během bouřek přechodně zesílí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výstraha před silnými bouřkami vejde v platnost v neděli v poledne a potrvá až do desáté hodiny večer. „Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ varují meteorologové.