Při večerním výbuchu na Lesné se zranil muž

zdroj: MP Brno

BRNO – V neděli večer kolem 20. hodiny došlo k výbuchu tlakové láhve v bytě v Brně-Lesné na ulici Majdalenky. Při výbuchu se zranil jeden muž. Záchranáři ho dopravili do nemocnice.

Po výbuchu došlo k požáru, který uhasili hasiči ve 21,51 hodin. Pomohli také naložit zraněného muže do sanitního vozu a evakuovali 13 osob z bytového domu. S hasiči a záchranáři spolupracovali strážníci. Zabezpečovali vstup do domu a usměrňovali dopravu pro hladký příjezd a odjezd zásahových vozidel. Hlídky městské policie se hned po svém příjezdu podílely na vyvádění osob z objektu. Na místě byl i statik, podle něho další nebezpečí nehrozí a nosné kontrukce domu nejsou poškozeny. „Na místě jsme ošetřili jednoho muže staršího věku, po poskytnutí přednemocniční péče byl s poraněními středně těžkého charakteru převezen na urgentní příjem Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Škoda vzniklá při zásahu je 400 tisíc korun, uchráněná hodnota 500 tisíc korun. Po zásahu se obyvatelé mohli vrátit do svých bytů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.