Začíná rekonstrukce hlavního tahu Rožnovem

Ilustrační foto

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – V Rožnově pod Radhoštěm odstartovaly rozsáhlé opravy silnice I/35. Stavba bude probíhat ve třech etapách, přičemž první začíná v úseku od knihovny. Potrvá přibližně dva měsíce.

Ředitelství silnic a dálnic začíná s rekonstrukcí silnice I/35 na nábřeží Dukelských hrdinů v pondělí 20. července. „Jedná se o rozsáhlou opravu hlavního silničního tahu mezi světelnou křižovatkou u Janíka až po křižovatku u Eroplánu. První část, kterou oprava silnice začne je středová, v úseku městské knihovny,“ přiblížila mluvčí města Petra Graclíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Oproti původním plánům budou moct přes opravovanou část projíždět kamiony, a to až do 31. srpna. Změna nastala kvůli právě probíhajícím opravám v Hodslavicích, kudy měla vést objízdná trasa. „ŘSD nám předložilo dvě možnosti. Zahájit stavbu se změnou části opravovaného úseku a průjezdem kamionů do 31. srpna, anebo celou opravu posunout až na září, kdy tranzit kamionů může využít objízdné trasy mimo Rožnov. Zvolili jsme co nejrychlejší zahájení stavby s ohledem na fakt, že by hrozilo posunutí stavby až do příštího léta. I tak ŘSD slíbilo dodržet zákaz průjezdu kamionům od 1. září,“ vysvětlil starosta města Radim Holiš.

Během stavebních prací musí řidiči počítat s dopravním omezením. „Opravovaný úsek bude řízen v jednom pruhu semafory a v dopravních špičkách praporčíky. Po celou dobu rekonstrukce nebudou v Rožnově značeny objízdné trasy, tudíž se obyvatelé přilehlých částí nemusí obávat zvýšeného provozu. V oblasti Rybníčky bude přidáno dopravní značení průjezd zakázán,“ sdělila Petra Graclíková.