S autem naboural do budovy okresního soudu. Z místa nehody odešel

Řidič naboural do budovy okresního soudu v Prachaticích (zdroj Policie ČR)

PRACHATICE – O víkendu vyjížděli dopravní policisté k nehodě osobního automobilu, který narazil v nočních hodinách do budovy okresního soudu v Prachaticích. Řidič navíc z místa odešel a nehodu nahlásil až následující den.

Nehoda se stala v půl třetí ráno ve směru jízdy z ulice Hradební na Malé náměstí. „Řidič osobního vozidla nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, kdy dostal na mokré silnici smyk, následkem čehož vyjel s vozidlem vlevo mimo komunikaci, kde narazil přední částí vozidla do budovy okresního soudu,“ upřesnila policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Test na alkohol nebyl vzhledem k dlouhé časové prodlevě proveden. Při nehodě došlo k poškození zdi budovy, okna a vnitřních prostor soudní síně. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku 200 000 korun. „Dopravní policisté budou případ dopravní nehody předávat k projednání na městský úřad do správního řízení,“ dodala Joklová.