Univerzita Palackého hledá účastníky studie, kteří přispějí k vývoji inteligentních systémů řízení

OLOMOUC – Univerzita Palackého hledá účastníky do unikátní biotechnologické studie. Mělo by se jednat o muže – řidiče ve věku 26 – 50 let se zdravým zrakem a alespoň pětiletou zkušeností s řízením. Zájemci by měli být schopni řídit moderní BMW s automatickou převodovkou.

Studie, na které se podílí Univerzita Palackého v Olomouci, zkoumá fyziologické projevy řidiče při řízení auta. Pro výzkum se používá speciální vozidlo v kombinaci se špičkovým měřícím zařízením sledujícím projevy těla, jako například elektrický odpor kůže či elektrickou aktivitu svalů. Účastí ve studii můžete přispět k vývoji příští generace asistenčních systémů ADAS.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Nábor účastníků studie probíhá do 31. července. Samotná studie pak proběhne ve Vyškově, obnáší asi 6 hodin vašeho času. Absolvujete dvě jízdy – jednu odpoledne a jednu v pozdních nočních hodinách. Studie sestává nejen z jízdních zkoušek, ale také zahrnuje testování mimo auto. Během jízdních zkoušek se budou standardními metodami monitorovat některé Vaše fyziologické funkce (například EKG nebo elektrický odpor kůže).

Pokud máte zájem o zapojení do studie, kontaktujte organizátory přes e-mail infowop@upol.cz a zanechejte jim své telefonní číslo. Budou vás kontaktovat.