Zahradník ničitel si vybíjel vztek na květinách. Prý jen vykopl plevel

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Neslavně skončilo řádění třiatřicetiletého muže, který si v Kroměříži vybíjel vztek na květinách a kopal do slunečníků restaurační zahrádky. A nebyl zdaleka jediný. V poslední době je to už třetí případ podobného jednání, jeden z ničitelů přitom nedávno hodil vyrvaný trs květin přímo strážníkům do auta.

Třiatřicetiletého výtržníka posilněného alkoholem zadrželi strážníci ve Ztracené ulici. Odhalily ho městské kamery. „Muž několikrát kopl do květináče a následně z něj vytrhl trs rostlin a odhodil je na zem. Strážníkům pak řekl, že je zahradník a z květináče vykopl plevel, který tam nepatří,“ sdělil ředitel městské policie Libor Kubiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dechová zkouška u muže prokázala více než dvě promile alkoholu. „Alkoholem posilněný výtržník se ze svého jednání bude zpovídat u správního orgánu, kterému byl tento přestupek proti majetku předán,“ uzavřel případ Libor Kubiš.

Květiny padly za oběť pomatenému naháči, další si na nich chladil žáhu kvůli výplatě

V krátké době se jedná už o třetí případ, kdy výtržníci v centru Kroměříže ničili městskou zeleň. O rozruch se nedávno postaral pětačtyřicetiletý muž, který pobíhal nahý na Velkém náměstí. „Trhal květiny ze záhonů, choval se pomateně a agresivně. Trs květin hodil i do služebního vozidla hlídky městské policie. Psychicky narušeného muže poté odvezla zdravotnická záchranná služba,“ popsal událost mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Začátkem června se do květinové výzdoby v centru pustil čtyřiadvacetiletý muž. I toho přistihly městské kamery. „Mladík ve Ztracené ulici u jednoho z domů vytrhl květiny a zahodil je na vozovku. K činu se přiznal. Řekl, že byl naštvaný, protože nedostal výplatu. Ze svého jednání se výtržník bude zpovídat u správního orgánu,“ sdělil Jan Vondrášek.