V kraji skončila dopravně-bezpečnostní akce, více než polovina kontrolovaných řidičů se dopustila přestupku

Foto: Policie České republiky, Eva Michalíková z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – V kraji na začátku týdne proběhla dopravně-bezpečnostní akce, která se zaměřila především na motoristy a dodržování předpisů na krajském úseku dálnice D1.

„Dopravní policisté Moravskoslezského kraje se zaměřili na úseku dálnice D1 na veškerá protiprávní jednání, která mohou účastníci silničního provozu na cestách porušit. Zejména se zaměřili na dodržování stanovené rychlosti jízdy, na kontrolu dodržování zákazu předjíždění v místech, kde je to zakázáno, dodržování povinnosti plně se věnovat řízení vozidla, ale také na technický stav vozidel,“ upřesňuje Eva Michalíková z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do akce bylo zapojeno 20 policistů, kteří kontrolovali 98 motoristů. Policisté zjistili celkem 50 přestupků, z čehož bylo 47 vyřízeno na místě blokovou pokutou. Tři vozidla neměla vyhovující technický stav a dvě vozidla překročila povolenou hmotnost.