Centrum Bohumína se mění, na místě historické dělnické kolonie vzniknou moderní byty

Demolice. Foto: L. Balcarová, město Bohumín.

BOHUMÍN – Město mění dělnickou kolonii v centru města, nedávno ji opustili poslední nájemníci. Do tří let má být bývalá kolonie přestavěna na moderní bydlení, které nabídne na 50 zrekonstruovaných bytů v osmi bytových domech. V článku se také můžete podívat na vizualizaci oblasti po rekonstrukci.

Jedná se o poměrně nákladnou rekonstrukci, která bude stát přibližně 100 milionů korun a začít má již příštím rokem. Za měsíc a půl chce město vypsat výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město již vykoupilo pozemky z okolních domů, letos vykácelo zeleň a odstranilo stavby. V lokalitě vzniknou dvou až čtyřpokojové byty.

„Domky sice vypadají na první pohled stejně, ale zdání klame. Liší se výškou i dalšími parametry. Tomu pak odpovídá i odlišné vnitřní uspořádání. Někde vytvoříme samostatný podkrovní byt, jinde mezonetový, tedy dvoupodlažní,“ upřesňuje Jan Hock z radnice.

Zrekonstruovány nemají být pouze bytové domy, ale také okolí lokality včetně zeleně, osvětlení a parkovacích míst.

„Proměnou projdou i veřejné plochy kolem domů. Vyrostou tady nové chodníky a asi sedmdesátka parkovacích míst. Přibyde veřejné osvětlení s úspornými LED světly a místa pro kontejnery na odpad,“ dodává tisková mluvčí města Lucie Balcarová.

Je na místě dodat, že osm původních domů pochází dokonce z roku 1908. Nyní se můžete podívat na aktuální stav rekonstrukce a demolice kolonie. Foto poskytla Lucie Balcarová z města.