Hobby cyklojízda Dubnica nad Váhom – Otrokovice se přece jen pojede. Nový termín je v září

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Oblíbená hobby cyklojízda mezi partnerskými městy se v červnu kvůli komplikacím způsobeným koronavirem nemohla uskutečnit. Cyklisté ale nemusí smutnit, pořadatelé stanovili nový termín na konec září.

Sportovní nadšenci se mohou těšit na pátý ročník populární cyklojízdy mezi slovenskou Dubnicí nad Váhom a moravskými Otrokovicemi, jejíž termín se posunul na sobotu 26. září. „V původním plánovaném termínu v měsíci červnu nebylo možné vzhledem k bezpečnostním a hygienickým opatřením v České republice i na Slovensku tuto akci uspořádat. Nakonec se nám podařilo najít jiný termín, který připadl na konec září,“ vysvětlil jeden z koordinátorů akce David Ambroz.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Účastníky čeká bezmála devadesátikilometrová trasa nádhernou přírodou, letos ovšem s několika změnami. Startovat se bude na Slovensku v Dubnici a nepojede se přes kopec Petrůvka a na Luhačovice, místo toho cyklisté zamíří na Uherský Brod. Cíl jízdy bude v Otrokovicích u Společenského domu na Baťově, kde se zároveň bude konat přehlídka regionálních kapel MichalFest.

Jízdy se mohou zúčastnit cyklisté od 18 let, mladší zájemci od 15 let můžou startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce nebo v jeho doprovodu. „Každý účastník obdrží na startu elektronický čip na měření času, v cíli pak diplom a malé občerstvení. Na startu v Dubnici nad Váhom bude pro otrokovické účastníky zajištěna v ranních hodinách zdarma přeprava cyklobusem. Během závodu bude také zajištěna zdravotní sužba a doprovod zajišťující bezpečnost,“ doplnil David Ambroz.

Bližší informace k průběhu akce i registraci zájemců budou včas zveřejněny na webových stránkách města a Otrokovické BESEDY. Bez on-line registrace předem nebude účast možná.