Noční střet vlaku s osobním autem u Loučovic si vyžádal těžké zranění

Střet osobního auta s vlakem u Loučovic na Českokrumlovsku (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Včera ve večerních hodinách došlo k další nehodě na železničním přejezdu, tentokrát na Českokrumlovsku. Řidič osobního automobilu se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a vjel na přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak.

Nehoda se stala ve čtvrtek 23. července 2020 v deset hodin večer na trati mezi obcemi Rybník a Lipno nad Vltavou. Sedmatřicetiletý řidič mířil z Loučovic směrem na Lipno nad Vltavou, v autě s ním jela ještě sedmapadesátiletá žena.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Muž se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a na nechráněném železničním přejezdu přehlédl přijíždějící osobní vlak jedoucí z jeho pravé strany. Došlo ke střetu, při kterém spolujezdkyně z vozidla utrpěla těžké zranění a byla vrtulníkem přepravena do českobudějovické nemocnice,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Střet osobního auta s vlakem u Loučovic na Českokrumlovsku (zdroj Policie ČR)

Ve vlaku v tu dobu cestovaly čtyři osoby, ani jedna z nich neutrpěla žádné zranění. „Policisté provedli u obou řidičů dechovou zkoušku, obě měly negativní výsledek,“ konstatovala Schwarzová. Nehodou se budou nadále zabývat českrokrumlovští kriminalisté.